Festiwal Filmów Międzynarodowych WATCH DOCS

Hej dziewczyny!

Wiem, że nie wszystkie z Was może interesować ta informacja, ale uważam, że warto mieć świadomość, iż wokół istnieją również filmy z wyraźnym, bądź trochę mniej przekazem, nad którym można się zastanowić. Filmy dzięki którym poszerzamy swoją wiedzę na temat kultur obecnych na świecie oraz problemów dotykających innych. Nie zamykajmy się i nie ograniczajmy do filmów "komercyjnych" wyświetlanych w Cinema City, czy Multikinie. Ja do pewnego momentu w moim życiu też tak robiłam. Wielki błąd.
Uczestniczę w coczwartkowych warsztatach młodych dziennikarzy Polis, stworzonych przez Panią Halinę Bortnowską już 15 lat temu. W ich ramach co roku, specjalnie na potrzeby festiwalu Watch Docs przygotowywana jest gazeta "Domysły", w której będę mieć swój własny udział. Stąd udałam się na projekcję.
Watch Docs to Festiwal Filmów Międzynarodowych o tematyce praw człowieka. W tym roku trwa on od 7 do 16 grudnia w Warszawie. Projekcje odbywają się m.in. w kinie Iluzjon, Muranów, Laboratorium (CSW Zamek Ujazdowski) i innych - pełna lista znajduje się na stronie festiwalu.
Warto dodać, że wejście na festiwal jest bezpłatne, wcześniej jednak musicie odebrać wejściówki.
Gdyby któraś z Was chciała wybrać się na ten festiwal, a nie mogła ponieważ np. mieszka zbyt daleko Warszawy, mam dobrą wiadomość - Watch Docs jest również festiwalem objazdowym. Wchodząc w odpowiednią sekcję na stronie www.watchdocs.pl możecie poszukać daty projekcji filmów w Waszym mieście.

Miłego oglądania!;)


S.

P.S. Przypominam o moim rozdaniu!:)

 KILK

6 komentarzy:

 1. U mnie co roku na mojej uczelni organizowany jest ten festiwal, w tym roku już był - w listopadzie, ale niestety nie brałam udziału.

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawy festiwal, muszę poczytać o tym więcej. ja również zaliczam się do tej grupy osób, które poprzestały na filmach komercyjnych, choć kiedy mam okazję (najczęściej dzięki szkole) to chętnie uczestniczę w czymś takim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczytaj, bo warto. Ja sama chętnie wybrałabym się na więcej filmów, ale niestety przed świętami mam sporo roboty:(

   Usuń
 3. swietny festiwal :D

  Zapraszam do mnie na konkurs, do wygrania bon do sklepu (H&M, C&A, New Yorker czy Reserved) Zgłoszenia do 13 grudnia ! :)
  fashion-style-viola.blogspot.com/2012/11/konkurs-wygraj-bon-na-zakupy.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie byłam na takich festiwalu :)

  OdpowiedzUsuń